Blogi

5 põhjust, miks kodulehe hooldus on oluline?

Oleme alati valmis vastama kõikidele täiendavatele küsimustele. Rohkem meie teenusest leiate siit.

Kodulehe hooldus on veebihügieeni perspektiivist sama oluline nagu isiklik hügieen, autohooldus jne. – kui sellele piisavalt kaua mitte tähelepanu pöörata, kipub olukord käest ära minema.

1. Pahavara

Meie peamine põhjus on kõige ilmsem: kodulehe turvalisus. Paljud arvavad, et nendega seda ei juhtu, sest nende veebileht on liiga väike – miks peakski keegi tahtma seda häkkida? Põhjusteks võib olla näiteks krüptoraha kaevandamine, ribalaiuse varastamine, allalaadimiste või Blackhat SEO rämpsposti kampaaniad, ning kokkuvõtteks võite olla sihtmärgiks just seetõttu, et teie veebileht ei ole kaasaegne.

Vanema saidi häkkimise tõenäosus on palju suurem, sest sellel on vähem turvalist koodi ning moodulid, mis ei ole kaasaegsed. Piisab sellest kui nad klikivad „vaata lehe allikat”, et näha, mis versioonil WordPress töötab, vanema versiooni puhul oletegi kindel sihtmärk.

kodulehe hooldus-virus

2. Teie kodulehe terviklikkuse kahjustamise oht

Mida kauem ootate, seda suurem on oht, et teil tekib hiljem probleeme, kui sa saiti uuendate. Mida sagedamini uuendused teostatakse, seda väiksem on tõenäosus, et antud vigu esineb. Uuenduste vahelejätmine (nagu 3.0 kuni 5.0) on probleemne, sest lõpuks sunnitakse teid uuendustesse ning siis on ka riski suurem, et lehel olevad moodulid on aegunud ning ei tee lehega koostööd.

3. Kulutatud aeg ning raha

Mõeldes, et teete uuendusi hiljem võib viia tulemuseni kus lehel olevad moodulid ei tee lehe endaga enam koostööd. Arendaja peab värskenduste tegemiseks kulutama palju rohkem aega, sest mõju saidile on suurem tänu uuenduste ja moodulite uuenduste arvule teatud aja jooksul.

Värskenduste rakendamine koheselt kui need on saadaval, annavad teile kindluse edaspidiseks koos lehel olevate funktsioonidega, parandades veebilehe töövõimet üleüldiselt.

4. Varundamine

Kõiki veebilehti tuleks regulaarselt varundada, seda eriti juhtudel kui lehel tekkinud vigade tõttu on vajalikud arendustööd või taastamine. Varundamist vajavad elemendid on:

Kood (Javascript, PHP kood, HTML, CSS, teemad, moodulid, muud failid). Kood tuleks varundada igakord kui muudate või teete värskendusi, samuti igal ajal, kui teie sisuhaldussüsteem (CMS – nagu WordPress) annab välja uue värskenduse.

Sisu (tekst, pildid, videod, helid jne). Sisu peaksite varnudama minimaalselt kord kvartalis. (PS: Kui majutate enda veebilehte meie serveris, tehakse seda igapäev!)

5. Ettevõtte kuvand

Teie veebisait on ettevõtte “nägu”. Kehvasti hooldatud veebisait kus on palju vigu võib kahjustada ettevõtte mainet.

Regulaarsel kontrollimisel vaadake üle oma veebisaidi välimus koos funktsioonidega ning vajadusel tehke ka värskendusi. Parandage lingid, õigekirjavead ja muu nii kiiresti kui võimalik – enne kui keegi seda märkab.

Hoolduspakettide hinnad

Veebilehe hooldust saavad teha ettevõtted ise, omades selleks piisavalt teadmisi ja aega. Teine võimalus on seda teha läbi meie. Blueglassi hoolduspakettide hinnad leiad siit.

BlueGlass Veebilehe Hoolduspaketid ja hinnad

Kui teil tekkis huvi või on vajadus kodulehe hoolduseks, kirjutage meile: info@blueglass.ee

Kui Te soovite rohkem teada koostöö võimalustest, teenustest mida pakume või tahate lihtsalt vestelda, siis palun võtke ühendust.
  • Sama toote saab teha odavalt või kallilt. Eelarvest sõltub lahenduse kvaliteet (lehe kiirus, turvalisus, kasutajamugavus, läbimõeldus, jne)
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.